گینه مالیات کربن بر شرکت های معدنی را در نظر می گیرد

 

گینه پس از آغاز مذاکرات با سرمایه گذاران امارات متحده عربی برای جمع آوری 4.3 میلیارد دلار برای تامین مالی پروژه های توسعه، در حال بررسی مالیات کربن بر شرکت های معدنی است.

 

دولت در حال مطالعه است که چگونه مالیات بر هزینه انتشار گازهای گلخانه ای و میزان حذف پوشش گیاهی از عملیات معدن تاثیر می گذارد.

 

گینه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بوکسیت در جهان است، ماده خامی که برای ساخت آلومینیوم استفاده می شود. همچنین دارای ذخایر بزرگ طلا و سنگ آهن است. شرکت های معدنی انرژی خود را از نیروگاه های زغال سنگ تولید می کنند و مواد معدنی را از طریق جاده به بنادر منتقل می کنند.

 

نخست‌وزیر گینه، برنارد گومو، روز پنج‌شنبه در جریان یک مجمع سرمایه‌گذاران در دبی گفت: «هدف مدیریت پتانسیل آلودگی و خطرات مؤثر بر سلامت جمعیت است. هدف مقامات تضمین حفاظت از پتانسیل زیست محیطی گینه و ترویج اقتصاد آبی و سبز است.

شرکت گینه آلومینا متعلق به کشور آفریقای غربی یکی از شرکت هایی است که بوکسیت را در منطقه استخراج می کند، همراه با واحدی از آلومینیوم جهانی امارات و Societe Miniere de Boke با حمایت چین. در همین حال، Societe Aurifere de Guinee، واحدی از AngloGold Ashanti و Societe Miniere de Dinguiraye، طلا را استخراج می کند.

 

نظر:

پاسخ: