مصر نواحی طلا را با قرارداد اکتشاف 2.5 میلیون دلاری با شرکت لوتوس گلد تقویت کرد.

ریاض: مصر در حال توسعه نواحی طلای خود می باشد چراکه اداره منابع معدنی با شرکت کانادایی لوتوس گلد برای پروژه 2.5 میلیون دلاری اکتشاف طلا شریک شده است.

این همکاری، قسمتی از دور دوم مناقصه جهانی طلا در مصر است و به شرکتهای کانادایی؛ سه بخش به مساحت ۵۲۵ متر مربع اختصاص داده شده است.

وزارت نفت و منابع معدنی مصر طی بیانیه ای رسمی در صفحه فیسبوک خود این تحول را اعلام کرد.

همکاری با شرکت لوتوس گلد، یکی از اصلی ترین اراکان صنعت معدن جهان، با تلاش های مداوم مصر برای جلب سرمایه گذاری خارجی و به روزرسانی بخش معدن آن هماهنگ است.

امضای این قرارداد در Marsa Alam و با نظارت Tarek El-Molla وزیر نفت و منابع معدنی مصر با حضور Louis Dumas سفیر کانادا در مصر انجام شد.

El-Molla بر موفقیت مصر در جذب سرمایه‌گذاری‌های متنوع و قابل توجه تاکید کرد و بر تعهد این کشور به تقویت صنعت معدنی پایدار و پیشرفته تاکید کرد.

شرکت طلای لوتوس قبلاً در مناقصه جهانی طلای مصر در سال 2020 شرکت کرده بود و هفت بخش به مساحت تقریبی 1219 متر مربع را پوشش می داد. پس از انجام کلیه تاییدیه های لازم، این بخش ها به طور رسمی در سه ماهه آخر سال 2021 به لوتوس منتقل شدند.

El-Molla بر تعهد دولت مصر به گفتگوی مستمر با کارشناسان، سرمایه گذاران و ذینفعان صنعت معدن تاکید کرد.

او دوره کنونی را فرصتی برای سرمایه گذاری جدی در بخش رو به رشد معدن مصر، که برای نوآوری و توسعه آماده است، برجسته کرد.

در ماه اوت، وزارت نفت مصر از کشف نفت جدید در امتیاز گیسوم و Tawila West Concession در خلیج سوئز خبر داد.

این کشف توسط Cheiron مصر از طریق چاه اکتشافی GNN-11 انجام شد که در حال حاضر بیش از 2500 بشکه در روز تولید می کند.

علاوه بر این، این کشور قصد دارد بخش معدنی خود را با یک طرح حفاری گاز 1.8 میلیارد دلاری تقویت کند و در نظر دارد تا سال 2025 ، 35 حلقه چاه گاز جدید در دریای مدیترانه، دلتای نیل و صحرای غربی حفر

نظر:

پاسخ: