سندفایر تسهیلات مالی برای توسعه معدن Motheo افزایش داد

شرکت معدنی کانادایی Sandfire Resources تسهیلات مالی خود را از 140 میلیون دلار به 200 میلیون دلار افزایش داده است تا از توسعه معدن Motheo خود در کمربند مس کالاهاری، بوتسوانا حمایت کند.

این ارتقاء توسط سندیکای Nedbank، Société Générale، Natixis CIB و ING فراهم شده است.

با این حال، تسهیلات مالی به طور کلی دوره هفت ساله خود را تا ژوئن 2029 حفظ می کند، با الزامات معمولی که باید قبل از اولین برداشت در هفته های آینده برآورده شود.

در می 2023، موتئو اولین کنسانتره مس را تولید کرد. این شرکت ادعا می کند که 45 روز طول کشیده تا در ماه جولای به تولید تجاری برسد.

با گسترش معدن Motheo، ظرفیت فرآوری از نرخ فعلی 3.2 میلیون تن در سال (mtpa) به 5.2 میلیون تن در هر سال تا پایان دسامبر 2024، با پیشرفت فعالیت‌های طراحی و تدارکات افزایش خواهد یافت.

توسعه معدن با افزایش 60 میلیون دلاری تسهیلات و همچنین از جریان نقدی حاصل از ظرفیت اولیه 3.2 میلیون تن در هر واحد پشتیبانی می شود.

در اوایل این ماه، شرکت خدمات معدن آفریقا (AMS) تابعه Perenti قراردادی به ارزش 235 میلیون دلار برای خدمات استخراج در معدن روباز A4 معدن Motheo دریافت کرد.

سندفایر اظهار داشت که پیش تولید و توسعه در A4 اواخر این ماه آغاز می‌شود و پیش‌برداشت باطله در ماه آینده آغاز خواهد شد. با راهاندازی معدن با درجه بالاتر A4، مجتمع معدنی Motheo شامل دو معدن باز و یک مرکز فرآوری مرکزی 5.2 mtpa خواهد بود.

برندان هریس، CEO و مدیر عامل سندفایر گفت: ارتقای تسهیلات مالی Motheo نشان‌دهنده اعتمادی است که سندیکای بانکی بین‌المللی ما نسبت به عملیات Motheo دارد و ما از حمایت آنها قدردانی می‌کنیم.

به موازات آن، اولین محموله کنسانتره مس ما نشان دهنده آغاز تولید جریان نقدی و درآمد در Motheo است. همانطور که در نتایج اخیر ما نشان داده شده است، ما انتظار داریم در طول سال مالی جاری با افزایش عملیات، با پیش‌بینی حدود 34 کیلوتن [کیلوتن] فروش مس قابل پرداخت، سهام متمرکز را از طریق زنجیره ارزش ایجاد کنیم.

این موضوع Motheo را در موقعیتی قوی برای پشتیبانی از پروژه توسعه 5.2 میلیون تن در هر ساعت خود قرار می دهد، که شاهد افزایش تولید و فروش به بیش از 50 کیلو گرم مس در سال مالی 2025 خواهد بود.

نظر:

پاسخ: