کمیته ایالات متحده در پیشنهاد اصلاحات گسترده، حق امتیاز مواد معدنی برای خودروهای الکتریکی را توصیه می کند

یک کمیته فدرال روز سه شنبه برای اولین بار اعمال حق امتیاز بر استخراج سخت سنگ آمریکا را توصیه کرد، اقدامی که به گفته آن می تواند تولید داخلی را با تأمین بودجه برای آژانس های مسئول صدور مجوزهای جدید استخراج افزایش دهد.

این پیشنهاد بخشی از مجموعه‌ای از توصیه‌ها با هدف افزایش عرضه موادی مانند لیتیوم، کبالت و نیکل بود که برای صنعت خودروهای الکتریکی داخلی (EV) مورد نیاز است که کلید دستور کار رئیس‌جمهور جو بایدن است.

در گزارشی 168 صفحه ای، گروه کاری بین سازمانی در مورد قوانین، مقررات و مجوزها، کنگره را به اصلاح قانون کلی معدن در سال 1872 تشویق کرد که سیستمی را ایجاد کرد که اکتشاف باز و آزاد ذخایر معدنی فدرال را فراهم می کرد.

علاوه بر توصیه حق امتیاز 4 تا 8 درصد، گروه بین سازمانی از انتقال به سیستم اجاره زمین های فدرال برای استخراج معادن و تشویق مدعیان معدن برای توسعه به موقع مطالبات با افزایش هزینه ها در طول زمان حمایت کرد.

چنین تغییراتی باعث می شود که صنعت در جایگاه یکنواخت تری مانند نفت و گاز و زغال سنگ قرار گیرد.

افزایش بودجه می تواند هم کارکنان آژانس مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به صدور مجوز معدن، تعامل با جوامع محلی و هم محافظت از مالیات دهندگان در برابر هزینه های پاکسازی معادن متروکه را تامین کند.

"یک مقام وزارت کشاورزی ادعا کرد: موافقت با بازی کردن با قوانینی که دیگران از آنها استفاده می کنند، می تواند به تصویر عمومی صنعت معدن کمک کند." همچنین، اگر جامعه یا ایالتی قرار است بخشی از درآمد را از این طریق دریافت کند، می‌تواند مخالفت‌ها را کاهش دهد یا بودجه‌ای برای رسیدگی به برخی از مسائلی که باعث مخالفت می‌شود، فراهم کند.»

خودروسازان، معدنکاران و ایالت های معدنی مانند نوادا برای صدور سریعتر و کارآمدتر مجوز معدن فشار آورده اند. برخی از قبایل خواستار شفافیت و مشارکت بیشتر در مورد برنامه ریزی معدن شده اند، در حالی که برخی دیگر و فعالان محیط زیست خواستار مطالعات بیشتر در مورد آلودگی و خطرات ایمنی استخراج سخت سنگ شده اند و دولت فدرال را برای محدود کردن معادن تحت فشار قرار داده اند.

این کمیته توسط وزارت کشور رهبری می شود و شامل نمایندگانی از آژانس حفاظت از محیط زیست، وزارت کشاورزی، انرژی و وزارت امور خارجه، کاخ سفید و شورای مشورتی حفاظت از آثار تاریخی است.

نظر:

پاسخ: