جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

برترین‌های عناصر نادر خاکی در سال گذشته میلادی

۱۷ عنصر از جدول شیمیایی به عناصر نادر خاکی (Rare-earth Elements) معروفند. این عناصر عبارتند از ۱۵ عنصر در گروه لانتانیدها به‌علاوه دو عنصر اسکاندیوم و ایتریوم. در این گزارش به تولیدات ۸ کشور تولیدکننده عناصر نادر خاکی در جهان پرداخته می‌شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

شریعتمداری: توسعه ملی و رونق اقتصاد به همکاری دولت و مجلس نیاز دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز دولت و مجلس شورای اسلامی با کمک هم می توانند توسعه ملی را تحقق بخشند و زمینه ساز شکوفایی و رونق اقتصادی باشند که بخش معدن در این زمینه نقش ارزنده ای دارد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

کرباسیان: 92درصد از معادن به معنای واقعی کوچک هستند

رییس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای تفاهم نامه ی همکاری بخش خصوصی و دولت در جهت احیای ٥٠٠ معدن متروکه کوچک ومتوسط مقیاس گفت: طبق آمار 92درصد از معادن کشور به معنای واقعی کوچک هستند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

500 معدن کوچک مقیاس در پنج سال فعال می شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس تفاهمنامه های همکاری امضا شده برای فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، 500 معدن به چرخه تولید متصل می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

پول «قراضه» در جیب واسطه‌ها

حفظ محیط‌زیست در کنار توسعه اقتصادی، یکی از مهم‌ترین اهدافی است که نباید از آن چشم‌پوشی کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

ورود لرزان شاخص بورس به کانال 98 هزار واحدی

شاخص بورس امروز (دوشنبه) با رشد 225 پله ای، وارد کانال 98 هزار واحدی شد و در جایگاه 98 هزار و 33 واحدی قرار گرفت.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

دو اعتراض به اتلاف منابع انرژی

اتلاف منابع در بخش انرژی مورد اعتراض دو مقام دولتی قرار گرفت. از یکسو وزیر نیرو با اشاره به اینکه سالانه میلیاردها تومان از جیب مردم برای ساخت نیروگاه هزینه می‌شود، اعلام کرد: ۷۸ هزار و ۵۰۰ مگاوات ظرفیت نصب‌شده داریم و ایجاد نیروگاه بیشتر فقط برای ۲۰۰ساعت، آن هم ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

پوشش 60 درصد از درآمدهای نفتی در بخش معدن

اگر سند چشم‌انداز توسعه در سال ۱۴۰۴ محقق شود بخش معدن ۶۰ درصد از درآمد نفتی را پوشش می‌دهد که این موضوع بر لزوم توجه بیش‌ازپیش به بخش معدن تاکید دارد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

معاون وزیر صنعت: صنایع بزرگ، لوکوموتیو صنایع کوچک هستند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: صنایع بزرگ لوکوموتیو صنایع کوچک هستند و با افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی باید به دنبال تصاحب بازار منطقه باشیم.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

۴ گام برای بهبود رتبه ایران در شاخص دریافت اعتبارات

اتاق بازرگانی شیراز برای بهبود شاخص دریافت اعتبارات در گزارش بانک جهانی، اجرایی شدن چهار گام را پیشنهاد داده است. آنچه از سوی اتاق بازرگانی شیراز انجام شده براساس تقسیم‌بندی‌هایی است که پیش‌تر از سوی اتاق بازرگانی ایران صورت گرفته بود و براساس آن تاکنون ۳ گزارش در زمینه‌های وضعیت ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

صنعت فولاد، ظرفیت مناسبی برای بهینه سازی انرژی و محیط زیست دارد

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری انرژی شریف گفت: صنعت فولاد، ظرفیت مناسبی برای بهینه سازی انرژی و محیط زیست دارد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

ایمنی را به معادن بازگردانیم

آموزش در بخش معدن امروز چه جایگاهی دارد؟ فعالان بخش معدن تا چه اندازه حاضرند برای ارتقای دانش خود و نیروهای انسانی که در اختیار دارند هزینه کنند؟

12 / 2,799