جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

از ثروتمند شدن مردم با درآمدهای مشروع حمایت می‌کنیم

شامگاه دوشنبه، وزارت صنعت، معدن و تجارت میزبان سازمان‌ها و فعالان معدنی بود تا با حضور آنها تفاهمنامه‌ای با هدف احیای معادن متروک و اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم ۴۲۵ هزار نفر امضا شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

کمیته بانوان برگزار می کند:

آگاه سازی در مورد سازه های ضعیف و روشهای مقاوم سازی با مصالح برتر

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

مقصد پول‌ها در سال ۲۰۱۸

مرکز انگلیسی «پی‌دبلیوسی» جدیدترین گزارش خود برپایه نظرسنجی از مدیران عامل را منتشر کرد. در این گزارش نظر مدیران درخصوص موضوعات مختلف نظیر مقاصد سرمایه‌گذاری، رشد ‌اقتصادی، تهدیدات جامعه جهانی و... پرسیده شده است. کشورهایی که امسال به‌عنوان برترین مقاصد کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری رتبه‌بندی شده‌اند به ترتیب عبارتند از: آمریکا ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

حمایت از سرمایه‌گذاران از مسیر قانون تجارت

اتاق اصفهان نتایج بررسی شاخص حمایت از سرمایه‌گذاران خرد را اعلام کرد. آنچه از سوی اتاق اصفهان انجام شده بر اساس تقسیم‌بندی‌هایی است که پیش‌تر از سوی اتاق بازرگانی ایران صورت گرفته بود و بر اساس آن تاکنون چهار گزارش در زمینه‌های وضعیت ایران در شاخص ورشکستگی و پرداخت دیون، ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

حرکت دسته‌جمعی معدنی‌ها برای احیای معادن

پیشنهاد احیای معادن کوچک‌مقیاس که چندی پیش از سوی خانه معدن ایران مطرح شد مورد استقبال بسیاری از فعالان این بخش قرار گرفت و تصمیم گرفته شد ۵۰۰معدن در کشور احیا شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

تضییع حقوق سهامداران خرد به‌دلیل نبود مقررات پیشگیرانه

موضوع حاکمیت شرکتی و اجرای آن در کشور ازجمله مباحثی است که به‌تازگی ازسوی کارشناسان بازار سرمایه مورد تاکید و توجه دوباره قرار گرفته است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

همگرایی تشکل های معدنی در احیا معادن کوچک و متوسط

نمایندگان تشکل های بخش معدن و صنایع معدنی در مراسم امضای تفاهم نامه ی احیای ٥٠٠ معدن متروکه کوچک و متوسط مقیاس بین دولت و بخش خصوصی تاکید کردند؛ تشکل ها در به سرانجام رساندن اهداف توسعه ای حوزه معادن کوچک و متوسط همگرایی و اهتمام دارند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

گوشی‌های هوشمند و فاضلاب‌های صنعتی، ۲ منبع جدید بازیافت طلا

برای درک کمبود طلا در زمین، اگر حجمی را که اکنون از این فلز گرانبها در جهان وجود دارد، به یک دوره زمانی تبدیل کنیم، می‌توان گفت طلای موجود با زمان یک دقیقه در ۲ سال برابری می‌کند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

استانداردسازی قراردادهای بخش معدن

خانه معدن استانداردسازی قراردادهای بخش معدن برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی را آغاز کرده است. محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن با اعلام این خبر افزود: این استانداردسازی به‌عنوان یک ضرورت احساس شد؛ چرا که الگوی فعلی قراردادها موجب سردرگمی ‌سرمایه‌گذاران ‌می‌شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

60 درصد معادن کشور فعال است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر پایه آمارهای این وزارتخانه، 60 درصد از 10 هزار معدن دارای پروانه کشور فعال است و 92 درصد معادن نیز در مقیاس کوچک محسوب می شوند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

تفاهم نامه همکاری احیا، و توسعه معادن کوچک مقیاس

آلبوم تصویری مراسم امضای تفاهم نامه همکاری احیا، و توسعه معادن کوچک مقیاس

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

باید 80درصد درآمد امسال معادن صرف توسعه آنها شود

رییس فراکسیون معدن مجلس شورای اسلامی گفت: امسال در چارچوب برنامه ششم توسعه باید 80 درصد درآمد حاصل از معادن برای توسعه این بخش صرف شود.

12 / 2,799