جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۲۱

غول‌های معدنی از افر یقای جنوبی خارج می‌شوند

اتاق معادن افریقای جنوبی از کاهش سرمایه‌گذاری و حتی احتمال خروج شرکت‌های معدنی از این کشور خبر می‌دهد، این در حالی است که افریقای جنوبی تاکنون موفقیت‌های چشمگیری در جذب غول‌های معدنی داشته است،

۱۳۹۶/۱۱/۲۱

حمایت از ساخت داخل به یک گفتمان تبدیل شود

معاون هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: اعتماد به تولید ملی مشکل‌گشای اقتصاد کشور خواهد بود که این امر نیازمند عزم ملی است و حمایت از ساخت داخل باید به یک گفتمان تبدیل شود. سیدضیاءالدین شجاعی‌برهان افزود: چندین سال است که از تولید ملی ...

۱۳۹۶/۱۱/۲۱

تسهیلات ارزان‌قیمت در بودجه برای کوچک‌ها

مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در بودجه ۹۷ دولت تسهیلات مناسبی برای صنایع کوچک پیش‌بینی کرده به طوری که یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار این صنایع قرار می‌گیرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱

ابهام اطلاعاتی در چشم‌انداز سودآوری شرکت‌ها

تا پایان سال ۴ عامل؛ منتشر نشدن پیش‌بینی درآمد شرکت‌های بورسی، فشار عرضه سهام در روزهای پایانی سال، افزایش ۲۷ درصدی نرخ دلار از ابتدای سال تاکنون و کاهش نرخ‌های جهانی و ثبات داشتن یا نداشتن این نرخ‌ها، بر روند بازار سهام تاثیرگذار است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱

دلار شاخص را صعودی کرد

شاخص بورس در جریان معاملات چهارشنبه ۱۸ بهمن بازار سرمایه، ۳۸۹ واحد رشد کرد. در جریان دادوستدهای دیروز بازار سرمایه ۱۳۷۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۳۵۵میلیارد تومان در ۶۱هزار نوبت دادوستد شد و شاخص بورس با رشد ۳۸۹واحدی در ارتفاع ۹۸هزار و ۳۱۷واحد قرار گرفت.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱

Zanjan Mine House

Zanjan Mine House was selected as Secretary of the Mines Council of Zanjan Province

۱۳۹۶/۱۱/۲۱

ذوب آهن را به خریدار اهلیت‌دار واگذار می‌کنیم

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) عنوان کرد: با توجه به اینکه خروج از بنگاهداری در اولویت شستا قرار دارد، ۹ هلدینگ این شرکت به ۵ هلدینگ در حوزه نفت و گاز، انرژی، بانک و بیمه، دارو و معدن و فلزات کاهش خواهد یافت.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱

یک و 9 دهم میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دولت دوازدهم جذب شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک و 9 دهم میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دولت دوازدهم در بخش صنعت جذب شده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

بهره‌برداری از ۴ پروژه تولیدی و زیست‌محیطی ذوب‌آهن اصفهان

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر، آیین بهره‌برداری از پروژه تولیدی و زیست‌محیطی ذوب آهن اصفهان با حضور مرتضی لطفی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) و هیات همراه، سیدمحسن سجاد فرماندار لنجان، اسرافیل احمدیه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و جمعی از مسئولان این مجتمع عظیم ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

استرالیا برای استخراج عناصر نادر خاکی چه خوابی دیده است؟

استرالیا این روزها به سوی عناصر نادر خاکی گام برمی‌دارد، در حالی که این محصولات معدنی نوظهور رویدادهای جدیدی را در بخش معدن این کشور رقم می‌زنند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

آب، معضلی خیالی یا فاجعه‌ای پیش‌رو؟(۱)

شاید در گفتمان روزمره عبارت‌هایی مانند«جنگ‌های آینده با اهداف دستیابی به منابع آب خواهد بود» یا « سال‌های آینده، بحران اصلی جهانی، بحران دسترسی به منابع آب شیرین خواهد بود» یا «آب هست اما کم است» در ذهن ما مضامینی نه‌چندان نزدیک به واقعیت باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

واقعی سازی معادن کوچک مقیاس، جزو آرزوهای شخصی من بود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از آرزوهای شخصی من هویت یافتن قدرت های خرد در همه زمینه ها به ویژه فرآوری محصول، ارتقای فناوری، تعمیق اکتشاف و واقعی سازی معادن کوچک مقیاس و تجمیع فعالیت های تحقیقاتی است.

12 / 2,799