جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

لزوم مشارکت شرکت های فولادی و معدنی در اکتشاف معادن سنگ آهن

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت:سرمایه گذاری شرکت های فولادی و معدنی در بخش اکتشاف معادن ضروری است و پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم در این راستا؛ باید با نگاه ملی و بر مبنای تامین خوراک واحدهای فولادی کشور باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

غفلت از تمام ظرفیت‌های مس

صنعت مس در ایران ظرفیت‌های قابل‌توجه بسیاری دارد. با یک سفر به کرمان و آذربایجان به‌عنوان ظرفیت‌هایی که تاحدی بالفعل شده‌اند با جغرافیای وسیع مس بیشتر روبه‌رو خواهید شد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

۲۰۰ معدن کوچک مس در صف احیا

احیای معادن کوچک یکی از موضوع‌هایی است که در یک سال گذشته، بارها مطرح، نقد و بررسی شده است. این موضوع بیشتر در حوزه سنگ‌آهن مطرح می‌شد زیرا هدفی بزرگ پیش‌روی صنعت فولاد قرار دارد و آن هم دستیابی به ۵۵ میلیون تن فولاد است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

واحدهای صنعتی در تامین ارز و مواد اولیه شرایط سختی ندارند

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه پس از برجام تامین مواد اولیه آسان تر و با صرفه تر شده است ، گفت : هر چند افزایش قیمت ارز تا حدودی کار را برای بعضی واحد های صنعتی سخت کرد ، اما در مجموع تامین ...

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

پریمیوم، معامله کالا برای آینده

معاملات کشف پریمیوم نوعی قرارداد است که به‌موجب آن، مقدار معینی مابه‌التفاوت نسبت به نرخ مبنا، مورد توافق طرفین معامله قرار می‌گیرد و طرفین متعهد می‌شوند در زمان مشخصی در آینده کالا را براساس نرخ نهایی که عبارت است از نرخ مبنا به‌اضافه مابه‌التفاوت توافق شده، معامله کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

پیامد «تثبیت مصنوعی» در اقتصاد

موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در گزارشی با عنوان «ریشه‌های سیاسی نوسانات شدید در اقتصاد ایران» نسبت به سیاست زده شدن سیاست‌های اقتصادی هشدار داده و غفلت از هزینه‌های تثبیت مصنوعی قیمت ارز، انرژی و... را در بلندمدت به زیان دولت، مردم و اقتصاد کشور دانسته است. بر اساس این ...

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برای مشارکت در نمایشگاه‌ها

صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای توسعه بازار و گسترش همکاری‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به ارائه حمایت بلاعوض از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان (نوپا و تولیدی) در نمایشگاه‌های تخصصی ملی در سال ۱۳۹۶ کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۴

صورت وضعیت صنعت سیمان

رئیس هیات‌مدیره انجمن کارفرمایان صنعت سیمان، آخرین وضعیت صنعت سیمان در کشور را تشریح کرد. به گزارش «ایرنا» سیدمحمد اتابک گفت: امروز ظرفیت سیمان کشور به‌رقم ۸۲ میلیون تن رسید که از این رقم اکنون ۶۰ درصد فعال است؛ درحالی که حجم مجوزهای این بخش بیش از ۱۰۰ میلیون تن ...

۱۳۹۶/۱۱/۲۳

تغییر مرکز ثقل نیمه‌تمام‌ها

آخرین پایش طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی د‌ر هشت ماه منتهی به آبان سال‌جاری از سبقت طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی که د‌ر مقیاس متوسط قرار د‌ارند‌، از طرح‌های کوچک صنعتی حکایت د‌ارد‌.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳

«اینترنت اشیا» چیست و چه ارتباطی با معادن دارد؟

اینترنت اشیا، اینترنت چیزها یا چیزنِت، معادل فارسی عبارت Internet of Things است که اشاره به بسیاری چیزها از جمله اشیا و وسایل محیط پیرامون ما دارد که به شبکه اینترنت متصل هستند تا بتوان آنها را با اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳

حمایت از شرکت های استارت آپی باید همزمان با شرکتی های بزرگ باشد

وعده اشتغال بالا در شرکت های دانش بنیان و استارت آپی تحقق پذیر نیست

۱۳۹۶/۱۱/۲۳

رتبه نخست ایران در تحقیقات فرآوری عناصر نادر خاکی

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در ۴ سال گذشته در زمینه عناصر نادر خاکی اقدامات بسیار خوبی انجام داد که توانست جایگاه ایران را تغییر دهد. این اتفاقات باعث شد تحقیقات فرآوری عناصر نادر خاکی ایران رتبه نخست را در خاورمیانه از آن خود کند.

12 / 2,799