جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

انجمن مهندسی معدن،‌ تیمی برای ارتقای علمی بخش معدن تشکیل دهد

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: انجمن مهندسی معدن تیمی برای بررسی جایگاه معدن و برنامه های آن تشکیل دهد و راهکارهای ارتقای سطح علمی این حوزه را ارایه کند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

رییس انجمن سنگ‌آهن: هزینه‌ های جدید به معادن تحمیل نکنید

رییس انجمن سنگ‌آهن گفت: ادامه روند فعلی تحمیل هزینه‌ با عناوین و بهانه‌های بی‌سابقه به معادن کوچک و متوسط، آینده فعالیت آن‌ها را مبهم کرده‌است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵

پـرواز بهای مولیبدن در ۴ سال پیش رو

بررسی عرضه مولیبدن از ابتدای امسال میلادی و تاثیر میزان عرضه آن بر بهای جهانی این فلز صنعتی، کمک زیادی به ارزیابی عوامل بنیادی و به دنبال آن نوسان نرخ مولیبدن در سال‌های پیش رو خواهد کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵

خراسان طـلایی می‌شود

کشف ذخایر معدنی ارزشمندی همچون طلا در نیمه شرقی کشور سبب شده بتوانیم استان خراسان رضوی را یکی از قطب‌های طلایی کشور بنامیم،

۱۳۹۶/۱۱/۲۵

عمر نوح چرخه بازیافت فولاد در ایران

فولاد جزو آن دسته از مواد صنعتی در جهان به‌شمار می‌رود که بدون آنکه خواص خود را از دست بدهد بارها و بارها بازیافت شود و مورد استفاده دوباره قرار گیرد. از این‌رو، بالای ۹۰درصد فولادتولید شده دوباره به چرخه این صنعت بازمی‌گردد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵

تاکید رییس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی بر توسعه همکاری با همتایان خارجی

رییس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران همکاری با کشورهای شاخص معدنی جهان در بخش تحقیقات را ضروری دانست و از آفریقای جنوبی، فنلاند، استرالیا و چین به عنوان پایگاه های ارتباطی در این زمینه نام برد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵

اتکای دولت به درآمدهای معدنی افزایش می‌یابد

در پی تصویب مصوبه‌ای که دولت را مکلف به دریافت و واریز یک درصد درآمد معادن به خزانه برای جبران خسارت زیست‌محیطی می‌کند، بخش خصوصی معدن در این باره واکنش‌هایی نشان داد.

12 / 2,799