جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

ارزش افزوده بالا در فعالیت های اقتصادی فرصتی برای همکاری های بین المللی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش افزوده فعالیت های اقتصادی در ایران فوق العاده بالاست و فرصت مناسبی برای همکاریهای بین المللی به ویژه در زنجیره فولاد فراهم کرده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

خرد جمعی به کمک «معدن» می‌آید

در شرایطی که کشور با دشمنان خارجی و بدخواهان به منظور جلوگیری از ورود سرمایه‌های خارجی به کشور روبه‌رو است،

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

700 هزار تن آهن و فولاد ایران به عمان صادر شد

سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: صادرات آهن و فولاد ایران به عمان در 9 ماهه نخست امسال از مرز 700 هزار تن گذشت و نیمی از صادرات غیرنفتی به این کشور را به خود اختصاص داد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

برترین تولیدکنندگان پالادیوم جهان کدامند؟

گروه فلزات پلاتینی که شامل پلاتین، پالادیوم، رودیوم و دیگر فلزات نادر هستند، از نظر دوام و پایداری، مقاومت در برابر خوردگی و ویژگی‌های کاتالیزوری بسیار ارزشمند هستند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

شدت فقر در ایران رو به کاهش است

در مناطق شهری نیز شدت فقر از 5023/0 در سال 1370 به 3908/0 در سال 1393 رسیده است که حدود 22.1 درصد کاهش را طی سال های 1370 تا 1393 نشان می دهد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

حمایت از صنایع خرد، کوچک و متوسط در دستور کار دولت

سازمان صنایع کوچک، شهرک های صنعتی ایران و معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف ایران تفاهم نامه ای برای­ اجرای هرچه بهتر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و در راستای حمایت از توسعه بنگاه های خرد، کوچک و متوسط ­­امضا­ کردند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

شهر چابک در برابر شهر فربه

مدتی است که از حق شهروندان بر شهر گفته می‌شود؛ اینکه شهروندان در توسعه متوازن شهر چه نقشی دارند و در کدام شهر اینها می‌توانند ایفای نقش کنند. شهر چابک و شهر فربه دو الگوی شهری است که با تفکیک این دو الگو در مقاله پیش‌ رو می‌توان نقش شهروندان ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

ظرفیت‌سازی ۴۰۰ هزار تنی تولید «روی» در کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان سفر ۲ روزه خود به استان فارس و پس از بازدید از یک مجتمع معدنی سرب و روی و یک کارخانه فرآوری کربنات سدیم از ظرفیت‌سازی بیش از ۴۰۰ هزار تنی تولید «روی» در کشور خبر داد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

تفاهم ۸ بندی برای رونق کوچک‌ها

شناسایی حلقه‌ مفقوده زنجیره تولید و توزیع در دستور کار متولیان این بخش قرار گرفت. به گفته فعالان اقتصادی در حال حاضر شبکه‌های تولید و بازار در یک مسیر قرار ندارند به همین دلیل شرایط برای قرار گرفتن این دو شبکه روی یک ریل باید فراهم شود؛ چرا که هم‌افزایی ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

مشوق‌های صادراتی نداریم

صنایع پایین‌دست آلومینیوم چون تولیدکنندگان ورق جزو تولیدکنندگانی هستند که در کشورهای اطراف بازارهایی هرچند محدود برای خود در چند سال اخیر ایجاد کرده‌اند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

ظرفیت 55 میلیون تن فولاد زودتر از موعد عملی می شود؛ زیرساخت ها توسعه یابند

مشاور مادر طرح جامع فولاد گفت: پیش از سال 1404 به هدف 55 میلیون تنی ظرفیت سازی فولاد می رسیم اما همزمان نیاز به رفع چالش ها در بخش های زیرساخت، تعیین تکالیف مجوزهای غیرمنطقی، بهینه سازی مصرف آب و استفاده از تکنولوژی جدید داریم.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

چرا ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید اجرا نمی‌شود؟

کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در تازه‌ترین نشست خود، موانع اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر را بررسی کرد و نظرات پیشنهادی در راستای تحقق اجرای حکم قانون مطرح شد.

12 / 2,799