جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

چهار مسیر جهش صنعتی

شتاب بخشی به رشد صنعتی کشور از چه مسیری محقق می‌شود؟ موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با تحلیل عملکرد بخش صنعت طی دوره ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ به این سوال پاسخ داده است. در این گزارش وضعیت رشد ۲۴ رشته فعالیت صنعتی رصد و چهار پیشنهاد ارائه شده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

دولت، معدنکاران را می‌بیند

در سال ۹۶ شاهد بهره‌برداری از تعداد زیادی طرح‌های مختلف صنعتی و معدنی در استان‌های معدنی کشور بوده‌ایم که تمام آنها در راستای تحقق اهداف تعریف شده

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

صنایع مس مصداقی از اقتصاد مقاومتی است/حرکت کارخانه های کنسانتره در مسیر حذف خام فروشی

کرباسیان گفت: حوزه مس به مانند سایر صنایع معدنی مصداقی از اقتصاد مقاومتی است. سهام مس به 161هزار میلیاردریال افزایش یافت .

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

هنوز در روی پاشنه قبلی می‌چرخد

برخی از معدنچی‌ها درباره مشکلات خود می‌گویند: هزینه تجهیزات ایمنی معدن را باید از حقوق خودمان بدهیم؛ حقوقی که گاهی به بیش از ۴۰۰ هزار تومان نمی‌رسد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

افتتاح بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از پروژه‌های "مس"؛ امروز توسط رییس جمهور

همزمان با سفر رییس جمهوری به استان کرمان، ۱۳ پروژه شرکت ملی صنایع مس ایران در سرچشمه، خاتون آباد و سیرجان با سرمایه‌ای بالغ بر سه هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

مشوق‌های اندک صادراتی، انگیزه‌ای ایجاد نمی‌کند

یکی از سیاست‌های دولت در چند سال گذشته، کاهش اتکا به اقتصاد نفتی است. سیاستی که به‌طور یقین باید بیش از پیش بر صادرات غیرنفتی متکی شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

هفته نامه خبری خانه معدن ایران

در روز جمعه مورخ 6 بهمن ماه 1396 شماره اخیر هفته نامه خبری خانه معدن ایران منتشر شد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

جذب ۳۰ میلیارد دلار اعتبار پس از برجام

در جریان سفر رئیس‌جمهوری به شهرستان سیرجان، از خط ۷ تولید کنسانتره آهن شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر با ظرفیت اسمی ۲ میلیون تن بهره‌برداری شد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۲

نشست هم اندیشی وزیر کشور با بانوان فعال اقتصادی

🔸به هیچ وجه نباید تفکیک جنسیتی را قبول کنیم. ما همه همکار هستیم چه زن و چه مرد. خودمان نباید تفکیک جنسیتی را بپذیریم، اگر بپذیریم خودمان باعث این تفکیک شده ایم.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

شریعتمداری در همایش فولاد: تا یک ماه آینده، پیشنهادها برای طرح جامع فولاد ارایه شود

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: تمامی دست اندرکاران صنعت فولاد تا یک ماه آینده راه حل و پیشنهادهای خود را برای حل چالش های طرح جامع فولاد را اریه کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

کرباسیان: بهره گیری از سرمایه گذاری خارجی از الزامات توسعه کشور است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امروز باید بهره گیری از سرمایه گذاری خارجی را به عنوان الزامات توسعه کشور مورد توجه جدی قرار داد، گفت که رقبای ایران در این زمینه تلاش های گسترده ای را انجام می دهند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

وزارت کشور یار جدید معدنکاران

همکاری خانه معدن ایران با وزارت کشور برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور از طریق تمرکز روی معادن کشور و راه‌اندازی۵۰۰ معدن که به دلایل مختلف فعالیت‌شان متوقف شده را می‌توان به فال نیک گرفت.

12 / 2,799