جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

وزیر صنعت: ایران نخستین تولیدکننده فولاد اسفنجی جهان است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایران اولین تولیدکننده فولاد اسفنجی در جهان است، گفت: تولید آهن اسفنجی در دولت تدبیر و امید از 19 میلیون تن شروع شد و با توجه به ظرفیت ‌های در پیش رو، از مرز 21 میلیون تن عبور خواهد کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

کدام صنایع در آینده مورد توجه بازار سهام هستند؟

کارشناسان و فعالان بازار سرمایه پیش‌بینی می‌کنند، گزارش‌های ۱۰ ماهه شرکت‌ها خوب و دربرگیرنده خبرهای مثبتی برای سرمایه‌گذاران باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

چرخه رونق‌ساز برای بنگاه‌ها

معاون اول رئیس‌جمهور از سیاست محیطی و درون‌بخشی به عنوان چرخه رونق‌ساز برای بنگاه‌های اقتصادی یاد کرد. اسحاق جهانگیری سیاست‌های محیطی را در چهار دسته «سیاست خارجی»، «سیاست فرهنگی»، «سیاست اقتصاد کلان» و «سیاست صنعتی» طبقه‌بندی کرد که نوع عملکرد دولت در هر کدام از آنها عامل تعیین‌کننده در موفقیت ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

رییس اتاق تهران: تشکل ها در حل مشکلات فعالان اقتصادی می توانند موثر باشند

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: تشکل ها در حل وفصل مشکلات فعالان و بنگاه های اقتصادی می توانند بسیار موثر واقع شوند و در واقع این امر یکی از رسالت های آنها به حساب می آید.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

انتصاب اردشیر سعدمحمدی به عنوان عضو هیات عامل ایمیدرو

مجمع عمومی ایمیدرو، اردشیر سعد محمدی را به عنوان عضو موظف هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران منصوب کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

برنامه تهاتر ۱۰۰هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بخش خصوصی

رئیس اتاق بازرگانی تهران از برنامه پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بخش خصوصی از بودجه کل کشور خبر داد. مسعود خوانساری در حاشیه اولین همایش آموزشی بین‌المللی مدیریت پروژه در صنعت حفاظت الکترونیک گفت: رقم بدهی انباشته دولت به بخش خصوصی قابل توجه است که پرداخت ۱۰۰ ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

احیای دریاچه ارومیه با حمایت مالی ژاپنی‌ها

سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) از اجرایی شدن برنامه یکپارچه مدیریت پایدار منابع آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، با حمایت مالی دولت ژاپن و با همکاری ستاد احیای دریاچه ارومیه خبر داد. به‌گزارش دفتر نمایندگی فائو در ایران، سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد از ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

رشد اجتماعی به موازات رشد معدنی

استان کرمان لقب بهشت زمین‌شناسی را از آن خود کرده است؛ استانی که ذخایر فراوانی از مواد معدنی در اختیار دارد. اجرای طرح‌های مختلف معدنی و حضور واحدهایی همچون گل‌گهر و مس سرچشمه باعث شد بخش معدن نقش مهمی در اشتغالزایی کرمان ایفا کند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

افتتاح دفتر خانه معدن زنجان در محل سازمان صمت استان

دفتر خانه معدن زنجان درمحل سازمان صمت استان و با حضور رییس خانه معدن ایران افتتاح شد/

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

از جیب مردم، خرج دولت نکنید

اگر مجلس و دولت به این توافق دست پیدا کنند که بیش از این از منابع مالی مختلف کشور اعم از فروش نفت، صادرات غیرنفتی، مالیات، گمرک، صندوق توسعه ملی یا منابع دیگر، به منظور هزینه‌های جاری دولت استفاده کنند، باید بی‌هیچ تردیدی به بی‌اثر بودن فرمول‌های اقتصادی در مقابل ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

بیش از 3500 میلیارد تومان پروژه‌های شرکت ملی صنایع مس ایران افتتاح شد

13 پروژه شرکت ملی صنایع مس ایران در سرچشمه، خاتون آباد و سیرجان با سرمایه‌ای بالغ بر سه هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور به استان کرمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

۱۳۹۶/۱۱/۱۴

راه هموار صادرات کجاست؟

در دنیای رقابتی کنونی هر کشوری که بخواهد متکی به خود باشد، باید بتواند تولیدات داخلی خود را در سطح بین‌الملل عرضه کند و قدرت رقابت‌پذیری خود را به نمایش بگذارد و این مسیر جز با صادرات امکان‌پذیر نخواهد بود.

12 / 2,799