جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

پیشران رقابت در اقتصاد ۹۷

بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۷ در حالی از هفته گذشته در صحن علنی مجلس کلید خورده که نهاد پژوهشی وزارت صنعت، معدن و تجارت نحوه تاثیرگذاری ابعاد مختلف لایحه بودجه بر رقابت‌پذیری سال آتی اقتصاد ایران و نکات مغفول در این لایحه را بررسی کرده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

تفاهمنامه همکاری چندجانبه برای احیا، و توسعه معادن کوچک مقیاس

با حضور دکتر محمد شریعتمداری، دکتر مهدی کرباسیان، دکتر جعفر سرقینی، سرکارخانم دکترلک و همچنین مهندس محمدرضا بهرامن رییس خانه معدن ایران؛ تفاهمنامه همکاری چندجانبه برای احیا، و توسعه معادن کوچک مقیاس دقایقی پیش بین دولت و بخش خصوصی امضا شد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

حصارهای ۴گانه بازار جهانی فلزات

عوامل موثر بر بهای جهانی کانی‌های فلزی و فلزات پایه چیست؟ چه موضوع‌هایی سبب بروز نوسان در این بازار می‌شوند و چگونه بر این بازار تاثیرگذار هستند؟

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

درآمدهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اختصاصی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اختصاصی شدن درآمدهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی مربوط به خدمات زمین شناسی، اکتشاقی و آزمایشگاهی موافقت کردند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

معرفی توانمندی های شرکت SANY

شرکت SANY از بزرگترین تولید کنندگان ماشین آلات راهسازی ،حفاری و معدنی در کشور چین است که با همکاری سرمایه گذاران خارجی در مدت زمان کوتاهی به یکی از بزرگترین و مشهورترین برند های موجود در جهان تبدیل گردید.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

چشم انداز تجارت با آفریقا

مدیرکل دفتر عربی و آفریقای سازمان توسعه تجارت با اشاره به چشم‌انداز افزایش سالانه ۲۰ درصدی صادرات به قاره آفریقا گفت: برای برقراری ارتباط بانکی ایران و کشورهای آفریقایی مذاکراتی انجام شده، اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم. به گفته فرزاد پیلتن، حجم تجارت ایران و آفریقا در ۹ ماه ...

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

کارشناس اقتصادی: دستیابی به رتبه اعتباری سه نقش مهمی در جذب سرمایه های خارجی دارد

یک کارشناس اقتصادی معتقد است: جمهوری اسلامی با برخورداری از ذخایر عظیم گاز و معادن شرایط لازم را برای کاهش ریسک اعتباری از رقم پنج فعلی به سه دارد تا زمینه ساز جذب سرمایه های خارجی شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

عوامل مشکل‌ساز تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت، مشکلات و دغدغه‌های بخش تولید در کشور را بررسی کرد. به‌گفته محمد شریعتمداری، بخش اعظم مشکلات تولید در کشور به‌ عوامل مهم برون‌زا مربوط می‌شود که محیط صنعتی و معدنی را احاطه کرده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

تفاهمنامه احیای معادن کوچک و متوسط امروز امضا می شود

ایمیدرو، خانه معدن، معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت های معدنی میدکو و گلگهر به منظور احیای حدود 500 معدن کوچک و متوسط 2 یادداشت تفاهم امروز امضا می کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

رشد 58 برابری صادرات غیرنفتی در چهار دهه عمر انقلاب اسلامی

وزارت صنعت، معدن و تجارت رشد 58.5 برابری صادرات غیرنفتی و رسیدن به رقم 31.6 میلیارد دلار صادرات را از دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته اعلام کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

ثبات قوانین منجر به امنیت سرمایه گذاری می شود

رئیس خانه معدن ایران گفت: بدون امنیت سرمایه گذاری نمی توان در تولید موفق عمل کرد و این امنیت از ثبات در قوانین ناشی می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۵

طبق طرح جامع:حدود 20 میلیون تن تولید تا ظرفیت اسمی گندله و کنسانتره سنگ آهن فاصله دارد

براساس سند بالادستی طرح جامع فولاد، میزان ظرفیت اسمی کنسانتره سنگ آهن و گندله با تولید عملی پارسال حدود 20 میلیون تن فاصله است که در چارچوب اهداف سند چشم انداز باید به روند تولید شتاب بخشید.

12 / 2,799