/assets/media/image/news/47b71c14dc9e44a78205534d44f40c06.jpg

1397/08/15

مهندس آراسته ،نماینده ی خانه معدن ایران در استان اصفهان در گفتگو با کافه خبر خانه معدن ایران در حاشیه ی کان مین مین٢٠١٨:

✍🏼مهندس آراسته ،نماینده ی خانه معدن ایران در استان اصفهان در گفتگو با کافه خبر خانه معدن ایران در حاشیه ی کان مین مین٢٠١٨:

🔻گپی صمیمانه با مهندس آراسته،نماینده ی خانه معدن ایران در استان اصفهان در کافه ی خبر خانه معدن ایران:

1-👈🏻 دلیل حضور شما در این نمایشگاه چیست؟
هدف از برگزاری هر نمایشگاهی ساختن بستری مناسب جهت آشنایی فعالین آن بخش اعم از تولیدکننده و مصرف کننده با یکدیگر می باشد.
در بعضی از نمایشگاهها در کنار تولیدکنندگان و مصرف کنندگان سازندگان ماشین الات هم حضور دارند که جاذبه های خوبی است اما موردی که به این نمایشگاه وجاهت و جاذبه بیشتری داده برگزاری جلسات و کنفرانس ها و نشستهای تخصصی راجب معدن و صنایع معدنی با حضور سیاستگذاران بخش معدن و صنایع معدنی منجمله مسئولین دولتی است که این موضوعات هر فعال معدنی را جذب می کند که در نمایشگاه بعنوان حداقل بازدید کنتده حضور داشته باشد.
2-👈🏻 چالش های بخش معدن استان اصفهان و راهکارها؟
معمولاً اکثر مشکلات بخش معدن در تمام استانها یکسان است که بخشی از آنها قابلیت برطرف شدن آن در استان وجود دارد و بعضی از مشکلات کشوری است همانطورکه مستحضرید استان اصفهان با دارا بودن 20 درصد معادن سنگ تزیینی کشور پرپتانسیل ترین و فعالترین معادن سنگ تزئینی کشور را دارد بنابراین مشکلات بخش معادن سنگ تزیینی در این استان بیشتر است یکی از این مشکلات که بدلیل رکود حاکم در بازار منجر به غیر فعال شدن 40 درصد از معادن استان اصفهان شده است و مابقی معادن نیز با ظرفیت کمتر از نصف فعالیت می کنند این یکی از مشکلات مهم استان است.
همچنین کمبود نقدینگی و فرسوده بودن ماشین آلات معدنی ومشکل سوخت، مشکل معارضین محلی،تعدد و تعارض قوانین و همچنین صدور بخش نامه های خلق الساعه صادر شده توسط وزارتخانه در بخش معدن و اجرای سلیقه قوانین در ادارات دولتی نیز از جمله مشکلات بخش معدن استان میباشد
و امیواریم با حضور آقای دکتر رحمانی بخشی از این مشکلات حل شوند.
3-👈🏻 پیشنهادات به وزیر صنعت، معدن و تجارت
متاسفانه در دولت ما دیدگاههای انحصارطلبانه وجود دارد که نمونه بارز آن عدم اجرای اصل 44 است که دولت حاضر نیست مسئولیت های خود را واگذار کند.
پیشنهاد من به وزیر جدید این است که به تشکلهای معدنی اعتماد نمایند که این افراد صادق ترین و صالحترین و آگاه ترین افراد برای مشاوره در بخش معدن هستند. امیدوارم آقای وزیر تشکلهای معدنی منجمله خانه معدن را امین خود بداند و از مشاوره آنها در پیشبرد اهداف معدنی استفاده کند. همانطورکه از صحبتهای امروز ایشان مشخص بود که دیدگاه ایشان نیز همینگونه است و می خواهند از بخش معدن بعنوان یکی از موتورهای محرکه جهت شکوفایی اقتصاد کشور استفاده کنند ‌.
خانه معدن ایران یکی از این مشاورین معدنی است که برای غنای بیشتر نیاز به تفویض اختیارات غیرحاکمیتی دارد که بتواند در این مسیر در کنار دولت به رسالت خود جامه عمل بپوشاند.