/assets/media/image/news/e33f3cac14cc4f2f8c0b5dfc8ed45ace.jpg

1397/07/14

حضور خانه معدن ایران در دومین نشست تشکلهای بالا دستی اتاق بازرگانی صنایع ،معادن وکشاورزی ایران

🔴در این نشست ،اولویت ایجاد نظام جامع تشکلی در اتاق ایران مورد بحث قرار گرفت/
تشکلهای بالادستی (فدراسیونها)نیازمند همگرایی وانسجام ویکپارچگی هستند .

🖋با هدف همگرایی، ایجاد انسجام، یکپارچگی در تصمیم گیری ها و یافتن راهکارهای اجرایی رفع معضلات تشکل ها و اعضایشان، ارایه پیشنهادات، نشست هم اندیشی معاونت تشکل های اتاق ایران با حضور روسای تشکل های بالادستی، در محل اتاق ایران برگزار شد.

✔️حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق ایران و رئیس سازمان ملی کارآفرینی در این نشست ضمن تقدیر از برگزاری جلساتی از این دست در راستای تلاش برای هماهنگی و هم افزایی تشکل های بالادستی، بر تدوین نظام جامع تشکلی تاکید کرد.
✔️معاونت تشکل های اتاق ایران روز گذشته میزبان روسا و دبیران تشکل های بالادستی عضو اتاق ایران بود تا در خصوص تعامل بیشتر و همصدایی تشکل های بالادستی به بحث و همفکری بپردازند.

✔️نادر سیف معاون تشکل های اتاق ایران در این نشست با اشاره به اهداف و برنامه های این معاونت اظهار داشت؛ شنیدن نقطه نظرات و طرح مسائل تشکل ها در جهت شناخت دقیق از شرایط حاکم بر آنها و اینکه بتوان یک جمع بندی و تحلیل درستی از مسائل مبتلابه آنها داشت از اولویت های این معاونت در ایجاد شرایطی است که در آن تشکل ها بتوانند ضمن هم افزایی و همصدایی در پیشبرد اهداف بخش خصوصی از نقطه نظرات یکدیگر نیز، مطلع شوند.

✔️وی افزود: واقعیت این است که تشکل های بالادستی از توان و تخصص بالاتری به نسبت سایر تشکلها بهره می برند و نقش آفرینی شان در مباحثی مانند لابی گری و گرفتن یکسری امتیازات قانونی در حیطه تخصصی و فعالیت تشکل ها، از دولت و همچنین در بحث های تنظیم گری و تاثیرگذاری، خدمات به اعضا و دیگر موضوعات ، می توانند پیشگام باشند.

✔️در ادامه حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران و رئیس سازمان ملی کارآفرینی ایران با تاکید بر ضرورت انسجام و یکپارچگی تشکل ها و جلو گیری از موازی کاری، به اصلاح نظام تشکلی و لزوم ایجاد چنین ساختاری در اتاق ایران اظهار داشت: یکی از اولویت های ما ایجاد نظام جامع تشکلی در اتاق می باشد که قاعدتا درون این نظام می توانیم به تمام سطوح ارتباطی تشکل های پایین دستی با بالادستی بپردازیم و انشااله این نظام به همت معاونت تشکل ها سریعتر تصویب و اجرایی شود.

✔️سلاح ورزی با طرح یک پیشنهاد به عنوان مصوبه و خروجی این جلسه گفت: به مانند نشست ماهانه روسای اتاق های استانی و کمیسیون ها، نشست ماهانه تشکل های بالادستی نیز می تواند بصورت نظام مند برنامه ریزی و ضمن تدوین یک رویه مناسب تصمیمات آن پیگیری شود.

✔️شایان ذکر در این جلسه ( روسا و مدیران و دبیران کل اجرایی ) تشکل های بالادستی ضمن تاکید بر همصدایی و انسجام و تبادل تجارب و هماهنگی میان تشکل های بالادستی ضمن درخواست برگزاری مداوم و منظم این جلسه به ارائه نظرات خود در خصوص مسائل و مشکلات اقتصادی و تشکلی پرداختند.

✔️پیشنهاد خانه معدن ایران در این نشست لزوم (تدوین استراتژی جذب سرمایه گذار) توسط اتاق بازرگانی با هدف،جذب موفق سرمایه ها به داخل کشور بود.

📆سه شنبه10 مهرماه 1397
@iranminehouse_channel