/assets/media/image/news/baf2e190d3ba4d529745f3e078b17407.jpg

1397/02/22

اولین همایش خانه های معدن شمالغرب کشور برگزار گردید.

هم‌افزایی 5 نمایندگی استانی خانه معدن برای توانمندسازی معادن

اولین همایش خانه‌های معدن شمال غرب کشور با محوریت بیان مشکلات معدنکاران بخش خصوصی استان‌ها برگزار شد.

اولین همایش خانه‌های معدن شمال غرب کشور امروز با حضور اعضای هیات مدیره خانه‌های معدن آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان، نمایندگان سازمان‌های صمت و جمعی از بهره‌برداران معادن شمال غرب کشور برگزار شد.

در این همایش فعالان معدنی با بیان مشکلات معادن استان خود خواستار این شدند تا مشکلات واحدهای معدنی‌شان برطرف شود و آموزش اصول ایمنی به معدنکاران در راستای توانمدسازی معادن شمال غرب کشور جدی گرفته شود. ایجاد هماهنگی بیشتر بین وزارت صمت و سازمان محیط زیست با میانجی‌گری خانه معدن استان‌ها از دیگر مطالبات فعالان معدنی این 5 استان بود.

اعضای هیات مدیره خانه‌های معدن آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان در این نشست دو ساعته نبود فضایی برای رقابت و بازاری جذاب برای فروش محصولات تولیدی خود را مشکل بزرگی عنوان کردند که نیاز است سیاستگذاران و تصمیم‌سازان برای رونق بازار مواد معدنی هر چه زودتر موانع موجود بر سر راه تولید را بردارند و فضای کسب و کار در بخش معدن بهبود بخشند.

مهمترین محورهای اولین همایش خانه‌های معدن شمال غرب کشور امضای تفاهم‌نامه بین خانه معدن آذربایجان غربی و سازمان صمت، مانیتورینگ کنترل و نظارت بر حمل مواد معدنی، برگزاری دوره‌هایHSE و آموزشی برای بهره‌برداران و شناسایی راهکار برای حمل مشکلات بهره‌برداران معادن 5 استان بود. معدنکاران بخش خصوصی در این همایش همچنین از نظام بانکی کشور خواستند تا در راستای رفع مشکلات اقتصادی معادن شمال غرب کشور، بانک ها پروانه بهره برداری واحدهای معدنی را به عنوان وثیقه بپذیرند. در پایان این نشست هم اندیشی قرار شد 5 نمایندگی استانی خانه معدن ایران جلسه بعدی را در ارومیه برگزار کنند.