جستجو

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

بررسی مخاطرات آتش فشان دماوند

علی اصغر یوسف نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس معتقد است که اگر سازمان زمین شناسی از الآن به فکر فعال شدن آتشفشان دماوند نباشد، ابعاد زیست محیطی آن به نهاوند نیز می رسد.

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

نقشه های پتانسیل دار مواد معدنی منتشر می شود

مجری طرح شناسایی محیط های پتانسیل دار مواد معدنی کشور گفت: با همکاری سازمان زمین شناسی و سازمان ایمیدرو نقشه های پتانسیل مواد معدنی در مقیاس یک صد هزار در حال تهیه است که این نقشه ها در مقایسه با نقشه های قبلی از دقت ده برابری برخوردارند و سبب ...

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

مختصات ریسک سرمایه‌گذاری صنعتی

اقدامات صورت گرفته بعد از رفع تحریم‌های بین‌المللی برای هدایت سرمایه‌گذاران به بخش صنعت و معدن هرچند موجب شد تا روند جذب سرمایه در این بخش تا حدودی افزایش یابد؛ اما با وجود اقدامات صورت گرفته برای شتاب‌بخشی به جذب سرمایه همچنان روند تزریق پول به این بخش با چالش‌های ...

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

ابتکار بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال

عضو هیات مدیره خانه معدن ایران گفت: برای اولین بار بخش خصوصی در طول نیم قرن اخیر برای توسعه اشتغال در بخش معدن به دولت برنامه داد.

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

کارگاه آموزشی نانو فناوری در معدن و صنایع معدنی

کمیته نانوفناوری خانه معدن ایران و جمعی از مراکز علمی- پژوهشی و دانشگاهی برگزیده کشور در راستای ارتقای دانش نانوفناوری معدنکاران و دست اندکاران معدنی کارگاه آموزشی برگزار می کند.

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

نهضت فرآوری مواد معدنی در راه است

تحولات پیچیده و سریع چند دهه اخیر به ویژه فشارهای جمعیتی، نوآوری‌های لحظه به لحظه، رشد سرمایه‌های انسانی و بالا رفتن توان مدیریتی و کارآفرینی صاحبان مشاغل کوچک، موجب گردیده است که استراتژی‌ها و برنامه‌های صنعتی به سمت حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط معطوف شود.

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

در همایش تجاری ایران و کرواسی عنوان شد: دو مطالبه از کروات‌ها

لزوم ایجاد خط مستقیم پروازی میان ایران و کرواسی به‌منظور سهولت دسترسی تجار و تسهیل صدور روادید برای اعتبار بخشی به روابط تجاری دو مطالبه مهم ایرانی‌ها از مقامات کرواسی است.

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

کشف مس، طلا، کرومیت و سنگ آهن در سیستان و بلوچستان

رئیس هیات عامل ایمیدرو از شناسایی ۱۵۶ محدوده معدنی در سیستان و بلوچستان طی ۴سال گذشته خبر داد‌‌.

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

ایجاد شهرک‌های صنعتی تخصصی در سه‌ استان

معاون اول رئیس‌جمهوری با ابلاغ مصوبه دولت، مجوز ایجاد شهرک‌های صنعتی تخصصی «نفت»، «گاز و پتروشیمی»، «صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی پتروشیمی و گلوگاه» را در سه استان‌ کشور صادر کرد.

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

رشد 15 درصدی تولید فولاد خام ایران در 8 ماه سال میلادی

انجمن جهانی فولاد، رشد فولاد خام ایران را طی ماه آگوست 2017، حدود 15.1درصد و برای 8 ماهه سال جاری میلادی 15.17درصد اعلام کرد.

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

بهبود چشم‌انداز تجارت جهان

روز پنج‌شنبه، اقتصاددانان سازمان تجارت جهانی (WTO) اصلاحیه‌ای را بر پیش‌بینی قبلی سازمان در مورد تجارت سال 2017 منتشر کردند. در گزارشی که سازمان تجارت جهانی به همین مناسبت منتشر کرده آمده است که در پی افزایش شدید رشد تجارت جهان در نیمه نخست سال میلادی جاری، پیش‌بینی قبلی سازمان ...

۱۳۹۶/۰۷/۰۱

تشکیل اتاق فکر برای آینده علم مهندسی معدن در ایران

پروفسور مرتضی اصانلو، استاد تمام دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر خواستار تشکیل اتاق فکر برای آینده علم مهندسی معدن در ایران شد.

12 / 1,614