جستجو

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

سرمایه‌گذاران خارجی به‌دنبال بازار باثبات

برای جذب سرمایه‌گذار خارجی شروطی لازم است که نمی‌توان از بین آنها اولویتی مشخص کرد و اجرای همه این شروط لازم و ضروری است. ریتینگ یا رتبه‌بندی شرکت‌ها موضوع با اهمیتی است اما نباید فراموش کرد یک گزارش حسابرسی بین‌المللی که مورد قبول باشد هم لازم است.

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

ریل‌گذاری معدن برای ایجاد ۱۰ هزار شغل

بخش معدن می‌تواند با ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد، در اشتغالزایی نقش مهمی ایفا کند، اما لازمه این موضوع سرمایه‌گذاری در این بخش است. خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم توجه بسیاری به این بخش داشته و معدن را در اولویت‌های خود قرار داده است. این وزارتخانه ...

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

فرآیند تکامل سازمان‌ها

نگاه و نگرش سیستمی به ما آموخته که برای رسیدن به بهره‌وری هرچه بیشتر و عملکرد مطلوب، باید همه اجزای سازمان دارای ویژگی‌ها و شرایط لازم به علاوه هدفمندی و نتیجه‌گرایی با تعامل موثر باشند. به عبارت دیگر خروجی و ستانده‌های یک نظام، حاصل کمیت و کیفیت خوب اجزای نظام ...

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

حلقه اتصال پژوهش و صنعت فولاد

واحدهای فولادسازی بسیاری در کشور در مدار تولید قرار دارند و واحدهای جدید بسیاری نیز در مسیر تولید قرار گرفته‌اند؛ صنعتی که نشان از توسعه آن در دهه‌های پیش‌رو دیده می‌شود.

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سوپاپ اطمینان بازار سرمایه

با کاهش نرخ سود سپرده از سوی بانک مرکزی، توجه فعالان اقتصادی به بازار سرمایه معطوف شد و به تایید کارشناسان امید به رونق این بازار را بیشتر کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

جذب بخش خصوصی یا سیاست‌های دستوری؟

تدابیر تشویقی برای صادرات محصولات معدنی به ویژه سنگ آهن ضرورت است و درحال‌حاضر عمده تولیدکنندگان سنگ‌آهن ترجیح می‌دهند مواد اولیه واحدهای تولید فولاد کشور را تامین کنند و با توجه به قیمت‌های جهانی این محصول، معدنداران تمایل چندانی به صادرات ندارند.

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

بررسی اثرات افزایش قیمت حامل های انرژی در وضعیت اشتغال کشور

یکی از مهمترین الزامات رشد و توسعه اقتصادی در هر کشور، فراهم بودن انرژی برای به گردش درآوردن چرخه صنعت و خدمات می باشد. در واقع دسترسی به منابع انرژی لازمه ترقی و توسعه اقتصادی و دستیابی به پیشرفت است. کشور ایران به لحاظ داشتن ذخایر معدنی و منابع انرژی ...

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

نمایشگاه عکس دریاچه ارومیه

آثار آذین حقیقی با هدف جلب توجه مسئولان و مردم در جهت احیای دریاچه ارومیه نمایشگاهی با عنوان "یانار" به نمایش گذاشته می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

وزیر صنایع بلاروس:اجلاس مشترک اقتصادی موجب توسعه مناسبات تجاری می شود

وزیر صنایع بلاروس گفت: برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی را گام مهمی در سطح اقتصادی و بازرگانی دانست و افزود: مسئولیت بزرگی متوجه شرکت کنندگان این اجلاس است.

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

چرا صادرات در ایران به یک معضل تبدیل شده است؟

راهدار، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران معتقد است: مشکلات واقعی صادرات کشور اساساً ربطی به وجود یا عدم‌حمایت‌های دولتی ندارد و اگر شیوه تفکر بخش خصوصی نسبت به فرایند توسعه اصلاح شود، هرگز به دنبال حمایت‌های دولتی نخواهد رفت. بهتر است پیش از آنکه دولت را مقصر اول و آخر ...

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

نگاه مثبت مجلس شورای اسلامی به معدن

بخش معدن در کشور ایران دارای ظرفیت‌های بسیاری است که باید از آنها به دلیل توسعه اقتصادی، افزایش صادرات، تکمیل زنجیره‌های ارزش و ایجاد اشتغال بهره‌برداری مناسب کرد. این در حالی است که اشتغالزایی یکی از موضوعات مهم در کشور به شمار می‌رود.

۱۳۹۶/۱۱/۰۲

کارخانه آهن اسفنجی فولاد سبزوار به تولید رسید

مدیرعامل طرح فولاد سبزوار از به تولید رسیدن کارخانه آهن اسفنجی طرح فولاد سبزوار خبر داد.

12 / 2,528