علی اوسط هاشمی، امروز شنبه ۱ شهریور در جلسه هم اندیشی فعالان اقتصادی و کارآفرینان خراسان جنوبی اظهار کرد: مجلس زمانی قوام می‌گیرد و بر پایه مشارکت مردمی پرچم برافراشته می‌کند که نگاه خود را از این کانون‌ها گرفته باشد و موضع خود را بر پایه مطالبه گری گذاشته باشد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: اگر مشارکت جو و مشارکت پذیر باشیم، بودن در مسیر نقش‌های مسئولانه معنا می‌دهد و هیچکس احساس بیگانگی نمی‌کند.

هاشمی ادامه داد: پارلمان بخش خصوصی پارلمانی موفق و پرچم دار کار، تلاش و عبور از بحران است و اگر نقش بخش خصوصی در کنار دولت نبود با این تحریم شکننده، بحران دور از انتظار نبود.

معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: خراسان جنوبی می‌تواند علاوه بر ارتقا سطح معیشت، درآمد و بهره‌وری داخل استان، در ایجاد فرصت‌های نو برای افرادی که در جست و جوی کار در ایران یک شعبه باشد.

هاشمی خاطرنشان کرد: مقرر شده تسهیلات کارآفرینی و اشتغالزایی در اختیار آن دسته از افرادی که مهارتشان تأیید شود، قرار گیرد.

وی بیان کرد: ۱۳۰۰ استاندارد در کمتر از ۱۰ ماه رونمایی شده که بیش از ۲۰۰ استاندارد مربوط به بخش کشاورزی است.

هاشمی با بیان اینکه هر کس در موضع کار و تولید استان و مهارتش مورد سنجش قرار گرفت، برایش گواهینامه صادر شود، افزود: سرمایه انسانی ارزشمندترین و گران‌بهاترین سرمایه خراسان جنوبی بوده که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: خراسان جنوبی پیشتاز عرصه علم و دانش بوده که نیازمند توجه است و این استان باید امروز در امور ارتباطات حرفی برای گفتن داشته باشد.

هاشمی با بیان اینکه این استان گران‌بهاترین محصولات قیمتی و کشاورزی مانند زعفران را دارا بوده که تاکنون تلاش‌های زیادی در راستای نجات این محصول از غارت انجام شده است، بیان کرد: خراسان جنوبی می‌تواند ادعای استان با مهارت در کشور را داشته باشد.