مدیرعامل شرکت هپکو با اعلام این مطلب گفت: این گریدرها طبق توافق قرارداد ساخت ۶۰ گریدر با سازمان راهداری ساخته می‌شود. غلامرضا صادقیان افزود: بر اساس مصوبه ستاد تسهیل کشور مقرر شده بود که ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار شرکت هپکو قرار گیرد که در حال حاضر ۱۷میلیارد تومان از محل اعتبارات بانک ملی در اختیار این شرکت قرار گرفته است. وی با بیان اینکه گریدر از محصولات استراتژیک شرکت هپکو است، بیان کرد: با توجه به اینکه وزیر جدید صمت توجه ویژه‌ای به بخش تولید دارد قطعا در این بخش شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

صادقیان تصریح کرد: با توجه به برند بودن شرکت هپکو طبق توافق با شرکت اروپایی مقرر شد گریدر با عنوان شرکت هپکو مونتاژ شود و به‌صورت مشارکتی به فروش برسد. مدیرعامل شرکت هپکو ادامه داد: با توجه به اینکه‌ شرکت اروپایی طرف قرارداد، سازنده ماشین‌آلات راهسازی است و یکی از اهداف شرکت هپکو انتقال تکنولوژی است مقرر شد، دستگاه لودر با برند هپکو به این شرکت واگذار شود که این پروسه تا پایان سال انجام می‌شود. صادقیان تصریح کرد: انتقال تکنولوژی و همکاری با شرکت اروپایی در راستای تامین مواد اولیه به‌صورت متقابل و هم صادرات و واردات صورت می‌گیرد که قصد داریم در بحث صادرات به کشور عراق نیز ورود کنیم.

وی با بیان اینکه به غیر از محصولات راهسازی مذاکراتی با سازمان بنادر درخصوص پروژه‌های نیمه سنگین و سبک در اولویت اقدامات این شرکت قرار گرفته، افزود: با توجه به نیاز کشور، قصد نداریم تنوع محصولات را افزایش دهیم و تلاش داریم محصولاتی که شرکت هپکو به بازار عرضه می‌کند با بالاترین کیفیت و حفظ برند صورت گیرد. مدیرعامل شرکت هپکو مدیریت کنونی کشور رامدیریت بحران دانست و گفت: در شرایط کنونی نیاز است وابستگی کشور به منابع نفتی را قطع کرده و با انسجام و همدلی، سطح تولید داخلی کشور را کیفیت بخشیم و تدابیر ویژه‌ای در راستای صادرات غیرنفتی و افزایش رونق تولید در کشور بیندیشیم.

وی با ابراز امیدواری از رونق تولید در شرکت هپکو گفت: با تدوین برنامه‌ها و سیاست کاری هیات مدیره در آینده‌ای نزدیک شرکت هپکو به دوران طلایی خود بازمی‌گردد و تولید در این شرکت رونق می‌گیرد. مدیرعامل شرکت هپکو ضمن قدردانی از مساعدت‌های مقام‌های ارشد استان درخصوص شرکت هپکو گفت: تیم مدیریتی جدید برحسب وظیفه ملی خود تمام تلاش و انرژی خود را در راستای احیای مجدد این شرکت گذاشته و قطعا با همدلی و انسجام بر تمام مشکلات فائق خواهند آمد.

صادقیان افزود: با همت مضاعف همه همکاران شرکت هپکو از حالت ورشکستگی خارج شده و تلاش داریم پس از یک سال بدهی شرکت هپکو به بانک‌ها را بپردازیم.  وی با بیان اینکه هیات مدیره جدید سه استراتژی برای شرکت هپکو تعریف کرده است، افزود: اولین استراتژی تا پایان سال جاری درخصوص پوشش برخی هزینه‌های شرکت و دومین استراتژی میان‌مدت برای سال آتی و استراتژی بلندمدت که در آن به اصل شفاف‌سازی توجه ویژه‌ای شده است. مدیرعامل شرکت هپکو اظهار کرد: سال آتی با مشارکت چند شرکت خارجی و طی چهار سال آینده محصولات مختلفی به شرکت هپکو ورود می‌کند و با توجه به اینکه هر شرکت عمر بازنشستگیدارد باید با تکنولوژی و محصولات جدید و تامین منابع از فروش شرکت آن را سرپا نگه‌ داریم.

صادقیان درخصوص رشد ارزش سهام این شرکت نیز بیان کرد: زمان تحویل شرکت به ارزش هر سهم ۵۴ تومان بود که در حال حاضر با رشد ۶ برابری به ۳۱۰ تومان رسیده و دستیابی به این نتیجه مطلوب در حالی است که تولید در شرکت هپکو هنوز استارت نخورده است. وی با اشاره به راه‌اندازی و رونق تولید در شرکت هپکو نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه تولیدات شرکت هپکو نیاز به تخصص و تجربه دارد به‌نوعی از تجارب بازنشستگان برای انتقال تجربه و تخصص به جوانان در شرکت بهره‌گیری می‌شود. مدیرعامل شرکت هپکو درخصوص مطالبات کارگران شرکت هپکو نیز گفت: مطالبات شهریورماه پرداخت شده و به زودی حقوق مهرماه نیز پرداخت می‌شود و تا پایان آذرماه مطالبات کارگران صفر خواهد شد.